Başkan'ın Mesajı

1993 yılında kuruluşunu gerçekleştirdiğim şirketimiz, 21 yıllık süreçte Mühendislik, İnşaat, Altyapı, Harita, İmar uygulamaları ve “Konsept Şehir Projeleri”ne imza atmıştır. Marmara Mühendislik ve Yapı A.Ş.; nitelikli ve kaliteli uygulamalarıyla yapı sektörünün tüm gereklerini, mesleki disiplin ve etik değerlere bağlı kalarak sürdürmüş, topluma verdiği hizmetlerle bölgemizde refah seviyesinin yükselmesine katkıda bulunmuştur. Kurucusu olmaktan mutluluk duyduğum şirketimizin imza attığı yüzlerce projeyle binlerce insanın beklentilerine ideal çözümler üretmesi ve istihdam sağlamasından onur duyuyorum.

Kuruluşundan 2004 yılına kadar gerçekleştirdiğimiz başarılı projelerle gelişen ve hızlı bir ivme ile büyüyen şirketimizin bu performansı ve halkın talebi şahsıma belediye başkanlığı gibi hizmetkarlık gerektiren bir misyon yüklenmesine vesile olmuştur. Beylikdüzü Belediye Başkanlığı’ndaki görev süremiz boyunca; “Halka hizmet Hakka hizmettir” düsturuyla çalışıp daha iyi hizmetler sunabilmek için, ticari kaygıları bir kenara bırakıp, etik değerler doğrultusunda aldığımız kararla şirketimiz 2004 yılında 5 yıl süreyle faaliyetlerine ara vermiş ve 2009 yılına kadar herhangi bir inşai faaliyette bulunmamıştır. Bu hizmet döneminde Okullar, Camiler, Sağlık Ocakları, Spor Salonları, Parklar, Yollar, Halk Pazarları, Sosyal Hizmetler, Kültür Merkezi ve Yurtlardan oluşan 136 eseri halkın hizmetine sunduk. Bu süreçte halkımıza karşı olan sorumluluklarımızı başarıyla yerine getirmekle birlikte şirket olarak yaşadığımız ekonomik duraksama ve kayıplarımız halkımızın teşekkürleri ve mutluluğuyla büyük bir manevi kazanca dönüşmüştür. Toplumsal hizmetin akabinde Yöneticilik, Mühendislik ve İnşaat sektöründeki bilgi birikimimizi akademik açıdan da desteklemek adına sürdürdüğüm doktora tezi çalışmamın ışığında 2010 yılı itibariyle faaliyetlerine daha güçlü bir ekip ve argümanla; “Marmara Yeni Şehirler Kurar” vizyonumuzla devam ediyoruz.

Sektördeki çeyrek asırlık deneyimimiz, ilke ve değerlerimizle beslenen misyonumuz, vizyonumuz ve her biri kendi alanında uzmanlaşmış Mimar, İnşaat Mühendisi, Harita Mühendisi, Şehir Plancısı, Proje Geliştirme Uzmanı, Peyzaj Mimarı gibi uzmanlardan oluşan ekibimiz ve tabiki siz değerli dostlarımızdan aldığımız güç ve destekle yolumuza devam ediyoruz.

Yurtiçinde çeyrek asra yakın zamanda ürettiğimiz yüzlerce projemizden ve başarılı kamu hizmeti deneyimimizden güç alarak, Irakta başladığımız tüm Altyapı, Okul, Sağlık Tesisi, Alışveriş Merkezi, Cami vb. hizmet alanlarıyla bir bütün olan uydu kent projelerimizi dünyanın değişik bölgelerinde de gerçekleştirmek istiyoruz.

Kurumsal politikamızın özü; maksimum verime ulaşmak için müşteri memnuniyetini ve sinerjisini projelerimize yansıtarak estetik, ergonomik, fonksiyonel mimari uygulamalar yapmak, yaşanabilir mekanlar ve kentler kurmaktır.

İnsani değerlere ve doğal dengeye olan saygımız ve içinde yaşadığımız toplum için hissettiğimiz sosyal sorumluluk bilincimiz gereğince kurduğumuz Aras Marmara Eğitim Vakfımız ve Şirketimizle nice projeler ve hizmetler gerçekleştirmeyi hayal ediyor ve planlıyoruz. En derin sevgi ve saygılarımla...